Oczyść Swoje Ciało w 5 Dni - Dieta Regeneracji Komórkowej

Dowiedz się więcej
  Powrót do strony głównej
/
/
Brak komentarzy

Wypadanie włosów na diecie

Wypadanie włosów po dietach odchudzających

Jest to zupełnie normalny objaw, ponieważ zarówno nasza skóra jak i włosy oraz paznokcie są ostatnimi elemenentami w naszym “wewnętrznym łańcuchu pokarmowym” do otrzymywania substancji odżywczych.

Jeśli stosujemy jakiekolwiek diety niedoborowe, przejściowy efekt pogorszenia kondycji skóry, włosów i paznokci mamy gwarantowany.

Sezonowość

Dodatkowo musimy zdawać sobie sprawę, że często stosowanie diet odchudzających zbiega się w czasie z sezonem wiosenno-letnim podczas którego, naturalnie tracimy więcej włosów.

Tak! Okres “lnienia” dotyczy także ludzi i to normalne, że gdy robi się cieplej na zewnątrz tracimy więcej włosów.

Nasze włosy są atrybutem piękna, jednak nie możemy zapominać, że naszym ciałem rządzi biologia i cykliczność.

Jeśli do sezonowego “lnienia” dorzucimy kurację odchudzającą – efekt przerzedzenia czupryny mamy murowany.

Jednak do momentu w którym wyraźnie pojawiają się “łyse” placki na głowie, nie mamy się czym martwić.

Cel – wysoka odżywczość diety

Dokładnie tak, tylko skupiając się na zawartości witamin i składników odżywczych w naszej diecie, możemy mieć pewność, że nasza skóra, włosy i paznokcie będą w odpowiedniej kondycji.

Wysoka odżywczość oznacza wysoką zawartość witamin i składników mineralnych w przeliczeniu na jedną kalorię.

Wypadanie włosów a post warzywno-owocowy

Kuracja oparta na protokole opracowanym przez Dr. Ewę Dąbrowską, będąca postem warzywno-owocowym, wprowadza nasz organizm w stan ketozy. Zasoby glikogenu w mięśniach i wątrobie ulegają wyczerpaniu a nasze systemy przestają polegać na pożywieniu dostarczanym z zewnątrz – przełączamy się na odżywianie wewnętrzne. Zachodzi autofagia i każda kaloria, każda substancja odżywcza zostaje wykorzystana w celu tworzenia enzymów i substancji wspomagających procesy autofagii oraz procesy usuwania szkodliwych składników z naszego organizmu.

Jest to na pewno wyzwanie dla całego naszego ciała ale konieczność, jeśli już wystąpiły jakiekolwiek dysfunkcje organizmu spowodowane nieprawidłowym stylem życia lub dietą.

Nie możemy się dziwić, że podczas postu, jeśli nasze ciało zajmuje się właśnie eliminacją poważnych złogów białkowych lub skupisk nieprawidłowo ukształtowanych komórek, regulacją procesów wewnętrznych i przywróceniem prawidłowego wydzielania hormonów – nasze włosy słabną.

Nigdy nie wiemy, czym w danym momencie zajmie się nasz organizm i co będzie chciał oczyścić. Jednak nasza wewnętrzna gospodarka substancjami odżywczymi, automatycznie odcina ich dopływ do elementów, które nie są strategiczne, z punktu widzenia przeżycia. Im większy problem zidentyfikuje nasze ciało, tym większe prawdopodobieństwo, że nasze włosy, skóra i paznokcie mogą znaleźć się w gorszej kondycji.

Nasza skóra regeneruje się w cyklach co 28 dni. Nawet jeśli przejściowo jej stan ulegnie pogorszeniu wskutek wyrzutu toksyn, przyjdzie moment regeneracji. Tak samo jest z włosami. Nie należy się martwić ich przejściowym wypadaniem ponieważ celem jest coś znacznie większego – generalne porządki w naszym ciele.

Jedynym zagrożeniem są diety niedoborowe, niskokaloryczne, nie dostarczające substancji odżywczych i nie stwarzające warunków do zaistnienia procesu autofagii. Odchudzająca dieta 1000 kcl czy też detoks sokowy nie mogą się równać z postem warzywno-owocowym o kaloryczności 750 kcl z uruchomionym odżywianiem wewnętrznym. W przypadku tych pierwszych  dochodzi do niedożywienia, natomiast post prowadzi do regeneracji.


iwona_avatar

Iwona Selwester jest założycielką Eatsme.pl. Założyła firmę po tym jak odkryła sekret do przywrócenia jej zdrowia i młodości poprzez dietę.

ad

Przeczytaj jeszcze: