Oczyść Swoje Ciało w 5 Dni - Dieta Regeneracji Komórkowej

Dowiedz się więcej
  Powrót do strony głównej
/
/
1 Brak komentarz

Skuteczna przemiana nawyków żywieniowych Australijczyka

Jesteś tym, co jesz. Dlatego jedzenie przez cały czas samych złych rzeczy to prosty przepis na katastrofę – stajesz się otyły, chory i prawie nieżywy. Chcemy przedstawić Ci historię człowieka – ważącego 140 kg Australijczyka cierpiącego na wyniszczającą go chorobę autoimmunologiczną – który zdołał uratować się przed pewną śmiercią przy pomocy blendera oraz świeżych warzyw i owoców i przemienić swoje nawyki żywieniowe.

Bohaterem nagradzanego filmu „Otyły, chory i prawie nieżywy” (Fat, sick and nearly dead) jest 40-letni Joe Cross mieszkający w Stanach Zjednoczonych, spełniony zawodowo lecz całkowicie podupadły fizycznie. Kiedy słyszy od swojego doktora otrzeźwiające ostrzeżenie, że przy obecnym sposobie życia nie zostało mu wiele dni na tym świecie, Joe chce wprowadzić drastyczne zmiany. Po tym jak zawiodły go konwencjonalne metody leczenia, postanawia zaufać wrodzonym umiejętnością swojego organizmu do samoleczenia. Zastępując śmieciowe jedzenie wyciskarką do soków i zaopatrując się w agregat prądu, Joe wyrusza w trasę podczas której zamierza żywić się jedynie sokami warzywno-owocowymi: 4800 przejechanych kilometrów, ponad 500 spotkanych Amerykanów i rozmowy o  jedzeniu, zdrowiu oraz długowieczności. Zaczepiając nieznajomych, Joe częstuje ich zielonym sokiem i w towarzystwie swojego potężnego brzucha dowiaduje się, że ogromna liczba osób, tak samo jak on, desperacko poszukuje rozwiązania i jest gotowa do wprowadzenia zdecydowanych zmian.

joe-cross-fat-sick-and-nearly-dead

Skąd jednak wziął się pomysł na rewolucyjną dietę Joego?

 

Decyzja podjęta – być szczupłym i jeść zielono

 

            Na początku swojej drogi, Joe jest gruby jakby „połknął owcę w całości” i naszprycowany sterydami przepisanymi mu przez lekarza na nękającą go chorobę autoimmunologiczną, która sprawia, że jego ciało puchnie, a jego skóra obsypana jest wysypką. Nie mając wiele do wyboru, Joe postanawia przejść na rewolucyjną dietę – post sokowy oparty na przełomowych badaniach naukowych i zakorzeniony w głębokim zrozumieniu historii ewolucji rodzaju ludzkiego.

 

Nowoczesny styl życia Joego jest całkowicie inny od tego, jaki wiódł człowiek pierwotny. Przez miliony lat ludzie żyli w gromadach zbieracko-łowieckich. Kiedy brakowało żywności, którą można by uzbierać lub upolować, nadchodziły wycieńczające czasy głodu. Gatunek ludzki musiał nauczyć się zbierać zapasy energetyczne w razie takich właśnie trudnych chwil. Przymusowy post lub żywienie się jedynie warzywami i owocami przez okresy o dość znaczącej długości w wyczekiwaniu na bardziej sycące źródła pokarmu było „stylem życia” ludzi pierwotnych. Nie mogli oni, tak jak my, wyskoczyć szybko do supermarketu, zamówić pizzę czy wpaść do restauracji.

 

W przeciwieństwie do Joego i nas wszystkich, nasi zbieracko-łowieccy przodkowie byli zmuszeni zużywać olbrzymie ilości energii na codzienną walkę o przetrwanie. W dzisiejszych czasach, choć nie jesteśmy tak aktywni jak ludzie pierwotni, spożywamy mnóstwo kalorii pochodzący z przetworzonych i rafinowanych produktów. Jesteśmy świadkami epidemii otyłości oraz wielu innych problemów zdrowotnych związanych ze szkodliwą dietą i złymi nawykami, a Joe jest tego doskonałym przykładem. Poważnie uzależniony od śmieciowego jedzenia, boryka się ze znacznymi wahaniami swojej wagi ciała odkąd tylko pamięta. Jednak dzięki 60-dniowej kuracji sokowej, której się poddał, udało mu się odżywić swoje ciało i zrzucić zaskakująco dużo kilogramów. Jak sam mówi w filmie: „Wyjeżdżamy na wakacje, w nocy śpimy, oddajemy samochody do serwisu, ale nie myślimy zupełnie o tym, żeby pozwolić odpocząć naszym organizmom.” Swoją kurację sokową Joe rozumie jako całkowity reset dla ciała, który raz na zawsze pomoże mu zerwać ze wszystkimi niezdrowymi nawykami.

 

Przecież jaskiniowcy nie używali sokowirówek, prawda?

 

Mikroskładniki to przede wszystkim witaminy i minerały – w przeważającym stopniu ich źródła stanowią rośliny (warzywa, owoce, orzechy, nasiona i strąki), czyli żywność, którą karmili się nasi przodkowie podczas chudych lat, gdy brakowało mięsa. Odgrywają olbrzymią rolę w zdrowiu człowieka, odpowiadając za całe mnóstwo procesów od budowania mięśni po zapobieganie przeziębieniu.

 

Niczym jaskiniowiec, uzbrojony w sokowirówkę, Joe regularnie zapewnia sobie odpowiednią porcję wszystkich najważniejszych składników odżywczych. Dzięki spożywaniu dużej ilości mikroskładników zawartych we własnoręcznie wyciskanych sokach, które są łatwo przyswajalne przez organizm, Joe jest w stanie zrestartować i naładować swoje ciało, doświadczając znacznej poprawy zdrowia w krótkim czasie. Ze względu na naturalną wysoką zawartość cukru w sokach, Joe stosuje zasadę 80/20, kiedy przygotowuje swoje soki – używa 80% warzyw i 20% owoców.

 

Joe oczywiście zdaje sobie sprawę, że znaczne ograniczenie swojego menu w stolicy hamburgerów będzie co najmniej dość trudnym zadaniem. Przez pierwsze 3-5 dni odczuwa osłabienie i ciężko stosować mu się do planu żywieniowego. Okazuje się jednak, że piątego dnia picia wyłącznie świeżych soków, zaczyna czuć się lepiej – zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Po 49 dniach zrzucił oszałamiające 30 kilogramów, a jego cholesterol obniżył się z 204 do 135. Po 60 dniach sokowego postu i kolejnych 70 dniach odżywiania się owocami, warzywami, orzechami, ziarnami i strąkami, Joe zakańcza swoją przemianę, tracąc jedną trzecią masy ciała. Przestaje także zażywać leki, które łykał każdego dnia i każdej nocy przez ostatnie 8 lat.

 

Ruch na światową skalę 

 

            Od czasu swojej premiery film „Otyły, chory i prawie nieżywy” dokumentujący niesamowitą przemianę zdrowotną Joego inspiruje i intryguje ludzi na całym świecie. Tuż po zakończeniu dni zdjęciowych nasz bohater założył firmę o nazwie Reboot with Joe (Odnowa z Joem), dzięki której pomaga ludziom zając się swoim zdrowiem i zmienić na stałe nawyki żywieniowe oraz styl życia, dostarczając im potrzebnej wiedzy oraz niezbędnego wsparcia. Joe napisał też cztery bestsellerowe książki kucharskie, stworzył społeczność internetową liczącą półtora miliona członków, pojawił się w znanym amerykańskim talk show The Doctors oraz wypowiadał się na łamach New York Post, Daily Mail oraz Huffington Post.

59-My-Progress

Jako że „Otyły, chory i prawie nieżywy” został obejrzany ponad 20 milionów razy, niesamowita historia Joego dała początek całemu ruchowi i uczyniła z kuracji sokowych oraz diety roślinnej największe trendy żywieniowe tego roku. Międzynarodowe celebrytki jak np. Rosie Huntington Whitely oraz Jessica Alba przyznały, że zawdzięczają swoją szczupłą sylwetkę kuracji sokowej. Natomiast blender NutriBullet Johna Lewisa okazał się ogromnym hitem i pobił rekordy sprzedaży podczas Gwiazdki 2015 roku. W Polsce, gdzie dieta warzywno-owocowa powstała, zapotrzebowanie na roślinną żywność i wegańskie produkty cały czas rośnie a wraz z nią pojawiają się i szybko zyskują na popularności sklepy spożywcze, producenci żywności, blogerzy, zorganizowane grupy społeczne czy firmy cateringowe jak EATs Me.

 

Dla Joego, zdrowe żywienie stało się stylem życia, a jego dieta wciąż zawiera litr soku warzywno-owocowego każdego dnia w połączeniu z żywnością roślinną oraz wieczornym posiłkiem, który zawiera mięso. Jak sam tłumaczy: „Nakręcenie tego filmu całkowicie zmieniło moje życie, otworzyło mi oczy i przekierowało moją uwagę na coś zadziwiająco prostego i niezwykle skutecznego – pomaganie ludziom odzyskać ich zdrowie i witalność dzięki spożywaniu większej ilości warzyw i owoców.

 

Polka prekursorką diety oczyszczającej

 

            Większość widzów filmu nie wie, że dieta roślinna, dzięki której Joe odbył swoją zdumiewająca przemianę w „Otyłym, chorym i prawie nieżywym” została opracowana przez niezwykle inspirującą Polkę – dr Ewę Dąbrowską. Wyedukowana w dziedzinie medycyny wewnętrznej, dr Ewa poświęciła swoje życie na opracowanie planu zdrowego odżywiania się, które pomaga zapobiegać wielu schorzeniom, co więcej nawet – leczyć ciało z wielu chorób poprzez dostarczanie mu witamin i minerałów, które w pozytywny sposób alkalizują i oczyszczają cały organizm.

 

W przypadku Joego, przejście na kurację warzywno-owocową poskutkowało utratą 45 kilogramów i rezygnacją ze wszystkich przyjmowanych leków. Praca dr Ewy wciąż jednak trwa – regularnie publikuje ona swoje badania dotyczące roślinnego odżywiania się oraz nadzoruje trzy ośrodki rekreacyjno-lecznicze, w których aplikowana jest na kuracjuszach jej autorska dieta. Co więcej, przełomowe osiągnięcia dr Ewy pomogły spopularyzować wegański sposób odżywiania się w Polsce – jeden z najmodniejszych trendów dietetycznych tego roku. W następnych artykule opiszemy jej rewolucyjne metody i wytłumaczymy w jaki sposób, dokładnie tak jak Joe, możesz zacząć żyć lepiej, dzięki lepszemu odżywianiu się.

 

Słynny zielony sok Joego

 

            W konsekwencji rosnącej popularności „Otyłego, chorego i prawie nieżywego” ten sok stał się niezwykle popularnym elementem codziennej diety w wielu domach na całym świecie.

 

Czas przygotowania: 5-10 minut

Rozmiar porcji: 500 ml

 

Składniki:

1 ogórek

4 łodygi selera

2 jabłka

6-8 liści jarmużu

pół cytryny

2,5-centymetrowy kawałek świeżego imbiru

 

Sposób przygotowania:

  1. Umyj dokładnie wszystkie produkty.
  2. Wyciśnij sok.
  3. Podawaj z kostkami lodu.
  4. Rozkoszuj się smakiem i zdrowiem!

 

 

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatną rozpiskę 5-dniowej diety oczyszczającej autorstwa dr Ewy Dąbrowskiej, kliknij tutaj.

PS:

Zamieszczamy film z oryginalną historią Joego! Warto go obejrzeć.

 

 

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie stanowi porady medycznej.

Zaprezentowana metoda stanowi jedną z możliwych opcji przyczyniających się do zmiany stylu życia i nawyków żywieniowych i jest jedynie początkiem terapii i nie może być stosowana jako długoterminowy sposób postępowania.

Posty lecznicze wymagają umiejętnego wychodzenia z diety w celu zapobieżenia efektowi jojo i negatywnych skutków ubocznych zbyt szybkiego wprowadzenia normalnego odżywiania co może być zgubne w skutkach.


iwona_avatar

Iwona Selwester jest założycielką Eatsme.pl. Założyła firmę po tym jak odkryła sekret do przywrócenia jej zdrowia i młodości poprzez dietę.

ad

Przeczytaj jeszcze: