Oczyść Swoje Ciało w 5 Dni - Dieta Regeneracji Komórkowej

Dowiedz się więcej
  Powrót do strony głównej
/
/
Brak komentarzy

Fenomen siły z roślin

Na czym tak naprawdę polega fenomen siły z roślin?

Prawidłowo zaprojektowana dieta roślinna, która jest dietą nieprzetworzoną i różnorodną oraz nie ma nic wspólnego z tradycyjnym pojęciem diety wegańskiej, często pełnej fast foodów i niezdrowych rzeczy, ma niesamowitą moc. Stwarza w naszym organizmie warunki do przywracania zdrowia poprzez obniżanie markerów stanów zapalnych i przyspieszenie procesów regeneracyjnych a także jest w stanie zwiększyć naszą siłę, wydolność a także wydajność psychofizyczną.

Skoro wiemy to wszystko, dlaczego wiele osób obawia się spróbować odżywiać w ten sposób?

Na pewno jesteśmy emocjonalnie związani z naszym sposobem odżywiania oraz często brakuje nam czasu i wiedzy, która motywowałaby nas do zmiany. Być może także, nie spotkaliśmy w swoim otoczeniu nikogo, kto swoim przykładem pokazałby nam, jak możemy żyć i czuć się jeszcze lepiej. Być może nie natrafiliśmy w swoim życiu na żaden film ani na człowieka, który przekonałby nas do tego będąc dla nas autorytetem.

Dzisiaj chciałabym Wam, Drodzy Przyjaciele, przedstawić Marcina Tylkowskiego. Marcin jest zawodowym akrobatą, instruktorem akrobatyki a jego dodatkowym hobby jest wspinaczka. Na codzień jest także managerem parku trampolin Stacja Grawitacja w Warszawie. Jest bardzo aktywnym i ciekawym człowiekiem. Wraz ze swoją narzeczoną Anią, wybrali EATs Me! jako najlepszy sposób odżywiania, ponieważ jest to dla nich priorytet pomimo, że oboje są bardzo zajęci i aktywni fizycznie.

Przykład Marcina jest namacalnym dowodem na to, że całkowitej przemiany można dokonać w jedną noc – po prostu podejmując decyzję. Dla mnie jest to inspirująca historia, jak zresztą wszystkie historie sukcesów osób, które spotykam dzięki swojej pracy. Marcin zgodził się odpowiedzieć na kilka moich pytań, ponieważ odkąd zmienił sposób odżywiania i poczuł się lepiej, chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy może tego dokonać i każdy może czuć się lepiej. Poniżej przytaczam krótki wywiad z Marcinem, mam nadzieję że Was zainspiruje!

Marcin, kiedy zmieniłeś sposób odżywiania?

Jako sportowiec od zawsze uważałem na to co jem, ale od marca zeszłego roku przeszedłem na dietę roślinną.

Co Cię skłoniło do zmiany?

Obejrzałem dokument „Forks over knives” (“Widelce zamiast noży”), w którym były omawiane negatywne skutki spożywania mięsa i produktów odzwierzęcych. Pomimo tego że uwielbiałem mięso, odczuwałem część z tych omawianych skutków spożywania mięsa, np bycie ociężałym, senność i łaknienie na słodkie.

Dlatego postanowiłem na próbę przejść na dietę roślinną. Ta próba z powodzeniem trwa juz ponad rok, a ja zupełnie nie odczuwam potrzeby jedzenia mięsa i produktów odzwierzęcych.

Czy możesz opisać jakieś zauważalne efekty fizyczne tej zmiany?

Siła i moc ???? a tak na serio, to nigdy nie czułem się tak mocny fizycznie jak teraz. A byłem na wielu „dietach dla sportowców” i jadłem według popularnych metod kulturystycznych. Okazuje się, że to wszystko nieprawda. Uważam, że nasz pogląd na żywienie się sportowców powinien zmienić się o 180 stopni. Bedąc na diecie roślinnej czyli niby nisko-białkowej – przybieram masę mieśniową a na treningach mam więcej siły i wytrzymałości.

Czy widzisz poprawę również ogólnego samopoczucia i zdolności myślenia?

Tak, zdecydowanie. Nie czuje się senny w trakcie dnia, mam wiecej energii którą mogę spożytkowac w trakcie treningow. W treningach akrobatcznych ogromną wagę ma także koncentracja, która teraz jest u mnie na najwyższym poziomie.

A moja narzeczona uważa że zrobiłem się też milszy i mniej klótliwy ????

Dziekuję 🙂

Jak widać, decyzji o zmianie nie trzeba podejmować “na zawsze”. Może być to decyzja na próbę bo nic nie obroni się bardziej i nie przekona nas lepiej niż nasze własne odczucia i nasze własne “dlaczego”.

Dla wszystkich zainteresowanych udostępniam link do filmu “Forks over Knives” oraz “What the Health”

Forks over Knives

 

 

 

 

 


iwona_avatar

Iwona Selwester jest założycielką Eatsme.pl. Założyła firmę po tym jak odkryła sekret do przywrócenia jej zdrowia i młodości poprzez dietę.

ad

Przeczytaj jeszcze: