Oczyść Swoje Ciało w 5 Dni - Dieta Regeneracji Komórkowej

Dowiedz się więcej
  Powrót do strony głównej
/
/
Brak komentarzy

Czy istnieje lepszy sposób na rozpoczęcie dnia niż woda z cytryną?

Czy istnieje lepszy sposób aby zacząć dzień niż woda z cytryną?

Picie wody z cytryną jako sposób na rozpoczęcie dnia jest coraz bardziej powszechne i już dociera do naszej świadomości, że pierwszą czynnością po przebudzeniu powinno być nawodnienie organizmu.

Dlaczego jest to ważne?

Dlatego, że w po kilkugodzinnym śnie, budzimy się bardzo odwodnieni. Aby zacząć funkcjonować, a także prawdłowo trawić, powinniśmy uzupełnić płyny w organiźmie aby przede wszystkim mieć z czego m.in. wytworzyć soki trawienne. To jest bardzo ważny rytuał, ponieważ niedostateczne wydzielanie soków trawiennych, bardzo powszechne w dzisiejszych czasach, powoduje problemy z przyswajaniem substancji odżywczych i może powodować pojawienie się niedoborów, nawet pomimo stosowania zróżnicowanej, zbilansowanej diety.

Zalety wody z cytryną

Dodanie do porannej szklanki wody soku z cytryny ma wiele korzyści, m. in. dostarczenie sobie sporej dawki witaminy C i przygotowanie żołądka do trawienia. Warto jednak wiedzieć, że prawdziwą zaletą cytryny nie jest jej sok – najcenniejsze skarby ukryte są w skórce i to na niej powinniśmy się skupić, kupując ekologiczne cytryny i ścierając odrobinę skórki do napoju.

Co dokładnie zawiera skórka z cytryny?

Skórka cytryny i w ogóle cytrusów, to bogactwo składników odżywczych, w ilościach 5 do 10 razy więcej niż w soku. Witaminy A, C, magnez, wapń, beta karoten, potas oraz ogromne ilości najważniejszych substancji – flawonidów o działaniu przeciwzapalnym, przeciwnowotworowym, obniżających ciśnienie, poziom cholesterolu i oczyszczających organizm – po prostu najcenniejsza część cytryny, którą często wyrzucamy.

Antyoksydanty są najważniejszym składnikiem współczesnej diety

Myśląc poważnie o naszym zdrowiu, powinniśmy maksymalizować zawartość antyoksydantów w diecie. To one zapobiegają starzeniu i pozwalają naszym organizmom walczyć z niesprzyjającymi warunkami i zanieczyszczeniem środowiska w którym żyjemy. Źródłem antyoksydantów są warzywa i owoce, zielona herbata – przede wszystkim matcha, przyprawy oraz zioła. Jest jednak coś, co wyróżnia się szczególną ilością antyoksydantów, prawie największą w świecie roślin i jest bardzo łatwo dostępny – hibiskus.

Nowy sposób na rozpoczęcie dnia

Herbata z hibiskusa, przyrządzana na zimno dnia poprzedniego to jest coś, co będzie w stanie przenieść naszą dietę, samopoczucie i funkcjonowanie na zupełnie nowy, wyższy poziom. Łatwo ją przygotować, bo wystarczy jedynie zalać zimną wodą kilka płatków hibiskusa i zostawić na noc, może być w lodówce, aby napój nabrał mocy.

Zalety herbaty z hibiskusa

Tutaj, w przeciwieństwie do soku z cytryny, mamy silne dowody naukowe. Taki napój obniża ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, poprawia trawienie, odporność, działa przeciwzapalnie, pomaga w utracie wagi przyspieszając metabolizm, bogaty w witaminę C i minerały, wpływa na poprawę nastroju, detoksykuje wątrobę. To ogromne źródło antyoksydantów zapobiegających starzeniu i działających ochronnie na organizm.

Czy można jeszcze lepiej?

Oczywiście że można! I nawet trzeba wykorzystywać wiedzę i sprawić że nasza poranna szklanka nawodnienia to będzie eliksir życia, napój bogów. Jak? Wystarczy do napoju zetrzeć odrobinę skórki cytryny. Otrzymujemy wtedy miks idealny!

O czym należy pamiętać?

Zarówno sok z cytryny jak i herbata z hibiskusa, ze  względu na zawartość dużych ilości kwasów, może wpływać osłabiająco na szkliwo zębów. Weźmy pod uwagę, że kiedy to jest możliwe, lepiej jest pić taki napój przez słomkę oraz popłukać usta czystą wodą, aby zneutralizować ph w ustach. I najważniejsze – mycie zębów dopiero godzinę po wypiciu napoju. W przeciwnym wypadku, możemy jeszcze bardziej osłabić szkliwo.


iwona_avatar

Iwona Selwester jest założycielką Eatsme.pl. Założyła firmę po tym jak odkryła sekret do przywrócenia jej zdrowia i młodości poprzez dietę.

ad

Przeczytaj jeszcze: